Messi- Messze a legjobb -videókkal

2012.03.11

a Marca szavazói szerint Messi minden idők legjobbja

A Marca című spanyol sportnapilap internetes szavazásán Lionel Messit választották minden idők legjobb futballistájának.

A voksoláson 87 ezer rajongó adta le a szavazatát, a még mindig csak 24 éves Messi pedig ezeknek több mint a felét, 50.2 százalékát zsebelte be. A második helyen Zinedine Zidane, a franciák világ- és Európa-bajnok karmestere végzett 27.5 százalékkal, míg a harmadik Diego Maradona lett 10 százalékkal.

Őket Pelé (7 százalék), Afredo Di Stéfano (4 százalék) és Johann Cruyff (1.5 százalék) követi.

A Marca annak apropóján indította el a voksolást, hogy a háromszoros aranylabdás Messi szerdán a Bajnokok Ligájában öt gólt szerzett a Bayer Leverkusen elleni nyolcaddöntő visszavágóján, ez pedig korábban még senkinek sem sikerült a legrangosabb európai kupasorozatban.

A címvédő FC Barcelona az öt gólt szerző, ezzel csúcstartóvá előlépő Lionel Messi vezérletével 7-1-re kiütötte a Bayer Leverkusent a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.
Az aranylabdás argentin támadó így már 12 gólos a BL jelenlegi idényében, az előzőben pedig ugyanennyi találattal a sorozat végén beállította a holland Ruud van Nistelrooy csúcsát. Messi a sorozat történetének első olyan futballistája lett, aki egy mérkőzésen öt gólt szerzett.

A katalán sztárcsapat is bekerült a rekordok könyvébe, ugyanis beállította a sorozat kieséses szakaszában aratott legnagyobb arányú győzelem csúcsát: korábban a 2006/07-es idényben a Manchester United a negyeddöntőben az AS Romát, míg a 2008/09-es szezon nyolcaddöntőjében a Bayern München a Sporting Lisboát győzte le 7-1-re.

Messi, a földönkívüli

Nyolcadszor lőtt a szezonban három vagy több gólt Lionel Messi - hét Barca, egy válogatott -, amikor a Bajnokok Ligájában öt gólig jutott a Bayer Leverkusen 7-1-es legyőzésekor, szerdán. Ő lett az első, akinek összejött az öt BL-meccsen.

A Barca-csatár saját és Marco van Basten, Ruud van Nistelrooy, Andrij Sevcsenkó, Simone Inzaghi és Dado Prso rekordját döntötte meg, mindannyian egyszer-egyszer voltak képesek négy gólra. Messi két év után szerzett újra legalább négyet a sorozatban, először az Arsenalt szórta meg 2010 tavaszán.

_

Messi az ötössel idénybeli hét BL-találkozóján már 12 találatnál jár, tavaly ennyivel lett gólkirály, és ennyi a csúcs is, amit van Nistelrooyjal közösen tart. Összesen 49-en áll a sorozatban, Thierry Henry 50-nel harmadik, Sevcsenkó 58-cal második, a 71 gólos első, Raúl még kicsit odébb van. A kieséses szakaszt nézve viszont már az argentin vezet, 24-gyel, míg a második Raúl és Sevcsenko csak 18-szor, Filippo Inzaghi 16-szor talált be.

Sorozatban negyedik BL-gólkirálysága felé halad Messi, itt is saját és van Nistelrooy csúcsára hajt, ami jelenleg 3-3 elsőség. A listán most Mario Gomez a második 6, Seydou Dumbia, Alex Frei, Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani 5-5, Cristiano Ronaldo, Sergio Callejón és Karim Benzema 4-4 góllal, ők mindannyian versenyben vannak még. A BEK-ben csak a bayernes Gerd Müller tudott négyszer gólkirály lenni.

_

A Barcelonában Messi 42 meccsen 48 gólnál jár a szezonban, a klub színeiben 24 évesen 228-at szerzett, nyolc kell neki, hogy megdöntse a rekorder Cesár Rodriguezt. Messinek az elképesztő gólmennyiség mellett van még az évadban 20 asszisztja is, ami a legjobb irányító középpályások egyévnyi mennyiségének felel meg.

Ha mindehhez hozzávesszük az argentin válogatottat, Messi 53 gólnál tart a 2011-12-es szezonban, március 8-án.